Špindl 99


xRadis

první fotka ze 46
[spi99a.zip] a [spi99b.zip] (2x 1 MB)

Pengi

první fotka ze 36
[spi99png.zip] (1 MB)

JirkaCB

první fotka z 19
[spi99jcb.zip] (370 kB)

Chamb (?)

první fotka ze 12
[spi99ch.zip] (550 kB)


O wíkendu na přelomu července a srpence 1999 se uskutečnil v Krkonoších velice povedený sraz OHF. Základnou byla útulná Moravská bouda nad Špindlerovým Mlýnem. Organizátorem byl Špindlák a zvládl to skvěle - příjemná horská lokalita, ubytování i hospoda taky bez chyby, nezapomněl objednat ani dobré počasí. Já se nebudu moc vykecávat a vezmu to jako obvykle velice stručně :-)


Pátek

Vítání se, večeření (gulášek), pití (všechno), zpívání (za doprovodu kytaristů Roje, Aleca aMartinaCB), šťouchání do kulečníkových koulí, házení šipek na terč, skákání si do náruče, válení se po zemi, narážení Gintomíkovými zády do Raulova pozadí a mnoho dalších činností. Vše nejdůležitější je samozřejmě na fotkách, a bohužel také na Špindlákově a Alecově videokazetě.


Sobota

Špindlák splnil svoje výhrůžky a taxe celé přítomné OHF vypravilo na Sněžku. Deset nejchudších sociálů pěšky nejkratší cestou (Špindlák, Roj, Scull, xRadis, Cheers, JCB, SCB, MCB, Alec a Beník), zbytek autem do Pece a posléze lanovkou. Počasí nemohlo být lepší - modrá obloha s obláčky, mezi nimi slunilo svítíčko, pofukoval lehký větřík, příjemná teplota. Vyrazilo se tuším někdy kolem jedenácté od Moravské boudy a zhruba v půl jedné došlo na úpatí Sněžky k prvním těžkým ztrátám - přišli jsme o Roje a Sculla, kteří se z různých důvodů museli vrátit na Moravskou a autem spěchat domů. Zbylá osmička vyběhla na Sněžku, kam dorazila zhruba o dvě minuty dříve, než druhá (výrazně početnější) skupina. Po polehávání po stráních, nakrmení Gintomikovy Sidynky a vyfocení se se obě skupiny opět rozešly. Větší skupinka se spustila do Pece (pěšky i lanovkou), menší skupinka se vydala vstříc obědu na Luční boudě. Následně se skupina vydala po zvážení více variant (přes Kozí hřbety nebo Údolí Bílého Labe do Špindlu a busmo nahoru) nejkratší cestou domů, a to po pro veřejnost uzavřené cestě, která vedla přes louky, bažiny, kosodřevinu i kamenná pole. Nakonec skupina zdárně dorazila na Špindlerovku, kde měl JirkaCB auto. Došlo však k situaci, že autoklíče JirkyCB se ocitly v druhé skupině, než on sám. Klíče tak už byly na Moravské, kde ale téměř všichni spali. Nakonec se obětoval Mishanek a Gintomikovou Borinkou pro nás zajel, za což mu patří děkan.

V sobotu odpoledne a večer došlo k dalším, velice těžkým ztrátám. Polovina lidí odjela pryč, zbylo nás tam nakonec jen dvanáct. Nejprve jsme se obávali nudného večera, ale nakonec ten klid byl docela příjemný, ještě že tam zůstaly aspoň ty šipky :-)


Neděle

V neděli se už nic zvláštního nestalo, v jedenáct odjelo dalších pět lidí Bigovou feldou do Prahy, zbytek ještě setrval a shlédl Špindlákovo video. Podle prvních ohlasů se rozhodně není na co těšit....


Už se všichni těšíme na Špindl 2000 :-)